Poslední aktualizace cen

17. 10. 2021

Jak ukončit smlouvu s dodavatelem energie?

Uzavřela jsem smlouvu na dobu určitou na dva roky, krátce před vypršením smlouvy jsem zavolala dodavateli, abych se přesvědčila, že smlouva skutečně končí, a k mému překvapení mi sdělil, že mi smlouva končí až za dva roky, jak je to možné?

Je to možné díky možnosti automatického prodlužování smlouvy, když zákazník nezašle nesouhlas s automatickým prodlužováním smlouvy ve lhůtě, kterou dodavatel stanoví. Je proto potřeba si přečíst obchodní podmínky.


Jak mám zjistit, že dodavatel zdražuje, když mi žádné upozornění neposílá a hlídat ceny na internetu se mi nechce.

Nemusíte nic hlídat, stačí jenom poslouchat zprávy nebo sledovat televizi, či číst tisk. Když se dozvíte, že RWE zdražuje, tak si můžete být jist, že zdraží i Váš dodavatel. Pokud Vám dodavatel nezašle oznámení o zvýšení ceny, máte právo odstoupit od smlouvy až do 3 měsíců po zdražení. To je lhůta, ve které se určitě o zdražení dozvíte.


Uzavřel jsem jednu smlouvu na dodávku jak elektřiny, tak i zemního plynu. Když nebudu souhlasit se zvýšením ceny zemního plynu a odstoupím od smlouvy, ukončí mi smlouvu i na dodávku elektřiny?

Bohužel výklad Energetického regulačního úřadu je ten, že odstupujete pouze od smlouvy na dodávku té komodity, kterou zdražovali.