Proč měnit dodavatele energií a jak na to

Zjistěte, kolik můžete ušetřit za energie? Jak snadno snížit účty za elektřinu a zemní plyn? Proč měnit dodavatele energií a kdy je na to nejlepší čas? Jak vybrat správného dodavatele energií a na co si dát pozor? Co vám prozradí faktura za energie a jaké údaje by vás na ní měly zajímat? V čem vám pomůže unikátní on-line Kalkulátor cen energií TZB-info?

Cena elektřiny – za co všechno platíme?

Z čeho se skládá cena elektřiny? Co je to silová elektřina, proč někteří dodavatelé účtují fixní měsíční plat a jaké regulované poplatky zaplatíte? Jaké faktory ovlivňují cenu? Co byste měli vědět o fixaci ceny elektřiny a proč ani zafixování ceny elektřiny nezaručí, že budete platit pořád stejně? Jaký je rozdíl mezi sazbami elektřiny a co jsou to tarify?

Cena zemního plynu – za co všechno platíme?

Z čeho se skládá cena zemního plynu? Co má vliv na vývoj cen plynu? Kdy je vhodné zvolit fixaci ceny plynu a kdy se to nevyplatí? Proč hrají při fixaci cen plynu důležitou roli regulační poplatky? Jak se vyznat v pásmech odběru zemního plynu? Za jakých podmínek můžete dosáhnout na individuální cenu plynu? Jaké produkty nabízí plynárenské společnosti?

Obchodní podmínky a smlouvy dodavatelů energií

Jak vypadají nejčastější chytáky v obchodních podmínkách dodavatelů energií? Jak se nenechat napálit? Kdy jsou výhodné smlouvy s dodavateli energií na dobu neurčitou a kdy na dobu určitou? Za jakých podmínek dochází k automatickému prodloužení smluv a proč je někdy těžké je vypovědět? Jaký typ smlouvy se hodí pro vás? Jak poznat neseriózního dodavatele?

Podomní prodej elektřiny a plynu

Jak se nenechat napálit při podomním prodeji elektřiny a zemního plynu? Jakými cestami získávají dodavatelé energií své zákazníky? Znáte nejčastější triky podomních prodejců elektřiny a zemního plynu? Jak se účinně bránit podomnímu prodeji energií? Za jakých podmínek je možné odstoupit od smlouvy uzavřené při podomním prodeji? A jak odstoupení probíhá?

Jak ukončit smlouvu s dodavatelem elektřiny nebo plynu

Jak odstoupit od smlouvy s dodavatelem elektřiny nebo zemního plynu? Do kolika dnů můžete vypovědět smlouvu s dodavatelem energií i po zahájení dodávek? Jak ukončit smlouvu s dodavatelem energií v případě, že nesouhlasíte se zvýšením cen nebo se změnou podmínek smlouvy? Jak postupovat v dalších konkrétních případech ukončení smlouvy s dodavatelem energií?

Odběratel versus dodavatel energií

Kdy je vhodné reklamovat vyúčtování elektřiny nebo plynu? Jak reklamaci podat? Jakým způsobem se nastavují zálohy za energie? Kdo a za jakých podmínek může navrhnout změnu záloh na energie? Jaký je postup při vrácení přeplatku? Jak postupovat při zřízení nového odběrného místa nebo při převodu odběrného místa? Jaké dokumenty k tomu budete potřebovat?

Doporučené zásady chování zákazníka na energetickém trhu

Jaké hlavní zásady byste měli dodržovat při jednání s dodavateli energií? Na co se připravit před výběrem nového poskytovatele energií a jak s ním jednat? Jaká jsou vaše práva a čeho se vyvarovat? Kde vám bezplatně a odborně poradí ohledně dodávek energií? Kde najdete denně aktualizované informace o cenách energií a dodavatelích elektřiny a zemního plynu?


Máte otázky ohledně elektřiny a plynu a nenašli jste na ně odpověď v poradně? Zeptejte se odborníků v moderovaném diskuzním fóru.

Ušetřete za energie díky Kalkulátoru cen energií TZB-info. Spočítejte si ceny za energie a najděte toho nejvýhodnějšího dodavatele. Denně aktualizovaná data. Přesné výpočty. Nezávislé srovnání.